Неділя, 19 липня 2015 12:42

Віце-президент Місії Р.Дзундза провів Буковинський круглий стіл з питань децентралізації.

11700705 972541072778096 1086517606506536751 o

     30 червня в Чернівецькій обласній державній адміністрації проведено круглий стіл на тему: «Участь національних громад в Конституційній реформі в Україні», що був присвячений проблематиці децентралізації та соціальної політики. Участь у заході взяли, Віце-президент Місії  з питань євроінтеграції Ростислав Дзундза, керівник «Бюро соціальних та політичних розробок», експерти «Бюро соціальних та політичних розробок» Ігор Камінник, експерт Регіонального офісу реформ Тарас Халавка, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, національно-культурних товариств краю.

Експерти наголосили, що найважливішими аспектами децентралізації є субсидіарність, самоуправління та самоорганізація. Ростислав Дзундза відзначив, що без роботи на місцях з населенням та громадами неможлива робота з децентралізації.

Акцентовано на необхідності створення органів самоорганізації населення у тих громадах, що залишаться без сільських рад, адже ці органи можуть представляти громаду, забезпечувати якісне вирішення соціальних питань громадян та є в певній мірі інструментом, який знижує соціальну напругу при об’єднанні територіальних громад.

У свою чергу Тарас Халавка поінформував про те, як відбувається процес реформування місцевого самоврядування  в Чернівецькій області.

Зауважено, що при роботі над створенням проекту перспективного плану формування територіальних громад враховано специфічні історичні особливості кожної окремої громади та краю.

Відтак учасниками круглого столу та групою експертів вироблено низку пропозицій задля  врахування позиції національних громад при впровадженні реформи з децентралізації.

Прес-служба Місії

 

FaLang translation system by Faboba