650-річчя битви на Синіх водах

У 2012 році буде відзначатись 650-річчя визначної історичній події європейського масштабу – Синьоводської битві. З березня 2011 року компанія TTI Club «Crystal Lotus» VZW за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні і Посольства Україні в Литовській Республіці розпочала підготовку з відзначення цієї події створивши проект «650-річчя битви на Синіх водах» (www.bwb650.org).


Проект має на меті об'єднати державні структури, наукові інституції, громадські організації, представників туристичної сфери Литви та України для спільної підготовки святкування ювілею цієї історичної події. Особлива увага буде приділена підвищенню інтересу європейської громадськості до історії України і Великого Князівства Литовського, та широке інформування про значення Синьоводської битви для загальноєвропейської, литовської та української історії.

Члени Международної Дипломатичної Міссії Народної Дипломатії "ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА" - є представниками міждержавних організаційних комітетів проекту "650-річчя битві на Синіх водах".

За поточний період було організовано і проведено два міжнародні круглі столи з підготовки відзначення 650-річчя битви на Синіх водах (Київ, 23 червня 2011 ; Вільнюс, 3-5 вересня 2011). Міжнародний проект “650-річчя битви на Синіх водах” активно підтримали громадськість Литви та України. За результатами роботи круглих столів були створені організаційні комітети в обох країнах і розроблений план роботи на 2012 рік.

alt


Проведена маркетингова робота з популяризації битви та проекту. Були створені телевізійні та радіо передачі про Синьоводську битву та проект як в Україні, так і у Литовській Республіці, а також публікації в друкованих та електронних ЗМІ. Проект був представлений на одній з найбільших туристичних виставок в Європі – ЕІВТМ (Барселона. 29.11. – 02.12. 2011).


В листопаді 2011 року українським організаційним комітетом проекту «650-річчя битви на Синіх водах» було розроблено подання і пояснювальна записка до Верховної Ради України «Про відзначення 650-річчя битви на Синіх водах», яку було направлено до комітету з питань культури і духовності від імені Народного депутата України Бориса Тарасюка (реєстр. № 9479 від 18.11.2011).

7 грудня проект був підтриманий комітетом і направлений до Верховної Ради України для ознайомлення.
5 грудня литовський оргкомітет підготував і направив листа до Президента Литви Д.Грибаускайте про святкування цієї історичної події на державному рівні.

 

Станом на грудень 2011 року проект підтримали:


1.   Посольство України в Литовській Республіці
2.   Посольство Литовської Республіки в Україні
3.   Представництво Литовської Республіки в Євросоюзі
4.   Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії
     "ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА"
5.    Європейська Асоціація Українців
6.    Business Travel Association Ukraine
7.    Туристична асоціація України
8.    Центрі Культури та історії "Парк Київська Русь"
9.    БО “Слов’янський фонд”
10.  Інститут історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова
11.  Литовська туристична асоціація
12.  Будинок національних общин у Литві
13.  Academy of young journalists
14.  Журнал “Welcome to Ukraine”
15.  Видавництво „Versmės“ (Литва)

 

На 2012 рік в рамках Проекту планується реалізувати:

1.  Презентацію і популяризацію проекту в європейських урядових та громадських установах.
2.  Створення «Віртуального музею Синьоводської битви»
3.  Проведення історичного фестивалю - реконструкції «Битва XIV століття» в «Парку Київська Русь» у травні 2012 року
4.  Проведення історичної реконструкції Синьоводської битви на р. Синюха  (Кіровоградська область, Україна)
5.  Створення документального фільму про битву
6.  Організацію виставки в Україні та Європі картин литовського художника Г.Казиміренаса, серед яких «Перемога Ольгерда на Синіх        водах»
7.  Проведення академічних та студентських наукових конференцій з історії Великого Князівста Літовського та Синьоводської битви.
8.  Створення нагрудного знаку 3-х ступенів до річниці Синьоводської битви.
9.  Створення вітальної листівки по тематиці спільної історії України і Литовської республіки та Битви на Синіх водах.

 

 

 

FaLang translation system by Faboba